Українська Думка Повна версія

"Ця зима буде важкою": Шмигаль попередив про наслідки російських атак

· Економіка

Наступна зимова кампанія стане важким випробуванням для України. Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль під час Конференції з питань відновлення України, яка проходить у Ґданську. 

"Ця зима буде важкою, і ми повинні бути готовими", – зазначив державний діяч. За словами Шмигаля, до майбутнього опалювального сезону необхідно готуватися в будь-якому випадку – незалежно від того, чи триватиме війна, чи буде досягнуто її припинення.

Сьогодні Україна спільно з партнерами продовжує підготовку енергетичної та критичної інфраструктури до нового опалювального сезону. 

За даними міністра енергетики, необхідно відновити понад 10 ГВт генеруючих потужностей, а також розгорнути близько 3 ГВт нових децентралізованих енергетичних систем, що мають підвищити стійкість енергосистеми в умовах наявних ризиків.

Такі об’єкти мають бути менш уразливими до російських ударів і здатними працювати автономно. Паралельно в Україні розбудовують багаторівневу систему захисту від ракет і дронів, а також посилюють протиповітряну оборону.

Джерело: УНІАН